forex trading logo

RODO

Pomóż Szkole...

Szkolne akcje/projekty

Pomoc Afryce

gimnastyka korekcyjna

LogowanieZ wizytą u strażaków... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2018 06:35

26 kwietnia 2018r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  na ul. Moniuszki 1. Celem wycieczki było poznanie ciężkiej pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście.  W formie pogadanki uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji…

Dzięki ich życzliwości, wszyscy mogli z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy, mieli możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Uczniowie zobaczyli wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy.  Zademonstrowano również działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi,  wypadków drogowych lub innych katastrof.

Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Wielką atrakcją była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich  oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru.

Pierwszaki miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Pod koniec zwiedzania strażacy zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność, zjeżdżając do nas po rurze.  Atrakcji było naprawdę wiele!

Dodatkowo na zakończenie wycieczki klasy udały się do Parku Miejskiego.

Po powrocie do szkoły uczniowie swoje przeżycia przedstawili w formie kolorowych prac plastycznych .

 Poprawiony: środa, 16 maja 2018 06:40
 

Mini galeria 2

  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
SLIDESHOW PRO MODULE BY JT

Biuletyn Informacji Publicznej

JESTEŚMY
Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 


Imprezy klasy I-III

Mini galeria 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.